FILOMATA - Liceum test
301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

FilomataLiceumOdyseja Umysłu

ODYSEJA UMYSŁU 2017 - ETAP REGIONALNY

28 Lutego 2017, 3:57

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat regionalnego etapu Odysei Umysłu, który odbył się w miniony weekend w Krakowie! :-)
Do Krakowa pojechały nasze trzy drużyny gimnazjalne w składzie:

1. Drużyna z klasy 1G - Problem 1: "Tajne jest fajne". W skład drużyny wchodzą: Maja Chydzińska, Krzysztof Palatyński, Szymon Cholewa, Kuba Wesoły, Kacper Brosz, Kacper Świszcz, Julian Zagarella. Trenerami są Dominika Machura i Dariusz Karolczyk.

Uczestnicy sprostali takim zadaniom: 
Ktoś planuje się z kimś w tajemnicy spotkać – komuś innemu zaś zależy, aby do tego nie doszło… Zespół zaprojektuje, skonstruuje i uruchomi trzy pojazdy, które wyruszą z Parkingu Wielopoziomowego na miejsce pewnego potajemnego zebrania. Każdy z wehikułów pokona inną trasę, a po drodze zrobi coś, żeby nikt go nie śledził. Wojaże pojazdów – odbywające się przy akompaniamencie specjalnej ścieżki dźwiękowej – stanowić będą część fabularnego spektaklu, jaki członkowie drużyny zaprezentują jurorom oraz publiczności. W przedstawieniu pokazana zostanie symulacja sceny rozgrywającej się wewnątrz jednego z podróżujących pojazdów, wyjaśni się przyczyna sekretnego spotkania, a także wystąpi postać z jakichś powodów starająca się do niego nie dopuścić.

2. Drużyna z klasy 2G1 - Problem 3: "Od czasu do czasu Omer". W skład drużyny wchodzą: Julia Ziemińska, Dominika Kmonk, Celina Dziurdzia, Julia Wielgus, Ola Twardoń, Dorota Spyra, Michał Wieczorek. Trenerami są Patrycja Rajzer-Gieszczyk i Hubert Janowski.

A taka jest treść problemu:
Przybysze z przyszłości cofają się w przeszłość, by dowiedzieć się, co doprowadziło do powstania trzech arcydzieł – i odkrywają, że we wszystkich przypadkach źródłem inspiracji dla twórców był szop Omer, czyli odysejowa maskotka! W przygotowanym przez zespół spektaklu futurystyczni podróżnicy w czasie odbędą trzy wyprawy wstecz. Podczas dwóch z nich powrócą do przeszłości, gdzie zobaczą, jak mistrz bądź mistrzyni pędzla lub dłuta tworzy jedną ze swych słynnych prac. W trzecią podróż wybiorą się w ich przeszłość, ale naszą przyszłość – i staną się świadkami tego, jak wymyślony przez drużynę artysta zostaje zainspirowany i kreuje coś, co oni uważają za dzieło sztuki. W przedstawieniu pojawią się repliki obu dzieł klasycznych oraz oryginalne dzieło futurystyczne; objaśnienie pozytywnego wpływu, jaki na świat wywarło każde z arcydzieł; a także wizualny i dźwiękowy efekt, wskazujący, kiedy ma miejsce podróż w czasie.

3. Drużyna z klasy 2G2 - Problem 5: "Bohater bardzo super… cdn.". W skład drużyny wchodzą: Julia Czapelka, Hania Szabla, Monika Buchal, Maciek Wilczek, Kamil Brągiel, Mateusz Spalek. Trenerem jest Damian Borawski.

Oto opis problemu: 
Kreatywność jest w niebezpieczeństwie… Z pomocą przybywa więc heros, jakiego jeszcze nie było! Członkowie zespołu powinni stworzyć i odegrać humorystyczne przedstawienie o wymyślonym przez nich super-bohaterze, który w trzech różnych sytuacjach próbuje obronić zagrożoną jakoś kreatywność. Rzeczona postać – chociaż zazwyczaj nie odstaje od reszty społeczeństwa – to gdy rusza do akcji na ratunek twórczości, uruchamia specjalne super-zdolności, ewidentnie odróżniające ją od innych. Zaskakującego herosa wspierać będzie niezdarny pomocnik, do konfrontacji z nim stanie pewien Mściwy Przeciwnik, na scenie zaprezentowany zostanie układ choreograficzny wyobrażający bitwę, zaś fabuła spektaklu zakończy się w sposób nagły i dramatyczny, pozostawiając widzów w niepewności co do dalszego rozwoju wypadków…

Do finału ogólnopolskiego zakwalifikowały się dwie drużyny- z klas 1G i 2G1. 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy kreatywności i zaangażowania:-)

 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na szkolnym facebooku